Cooper test is 12 minuten lang de benen uit je lijf rennen en dan zo ver mogelijk?
Niet echt ervaring mee om specifiek daarvoor te trainen, maar lijkt me dat in 4 maanden in elk geval genoeg conditie en snelheid op moet kunnen bouwen om het tot een goed resultaat te brengen.
Heb bepaalde richtlijnen gevonden:
Ik zou me richten op 2800 meter in 12 minuten als eindpunt.
Dan zit je in categorie "Goed". Als je een goede dag hebt kan je zeer goed lopen en als je een wat mindere dag hebt zit je nog steeds in 'goed'.
Zou gewoon die afstand nemen als richtpunt en telkens iets sneller proberen af te leggen (met als einddoel 12 minuten natuurlijk). Zou elke week 1 keer proberen sneller te lopen. (de 2e keer lopen per week zou ik proberen je vorige beste te evenaren,maar niet overschrijden).
Rustig aan beginnen, eerst maar eens wennen aan de afstand en het lopen, later pas focussen op het aanscherpen van je tijd richting de 12 minuten.
Zo zou ik het doen.